s5 logo

WORLD CUP 2018

Group A: Russia, Saudi Arabia, Egypt, Uruguay

Group B: Portugal, Spain, Morocco, Iran

Group C: France, Australia, Peru, Denmark

Group D: Argentina, Iceland, Croatia, Nigeria

Group E: Brazil, Switzerland, Costa Rica, Serbia

Group F: Germany, Mexico, Sweden, South Korea

Group G: Belgium, Panama, Tunisia, England

Group H: Poland, Senegal, Colombia, Japan

FULL TV SCHEDULE (ALL TIMES CT):

GROUP PLAY

Thursday, June 14

10 AM –         Russia 5 vs Saudi Arabia 0 (Group A), Luzhniki Stadium, Moscow, FOX

Friday, June 15

7 AM   –         Egypt 0 vs Uruguay 1 (Group A), Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FS1
10 AM –         Morocco 0 vs Iran 1 (Group B), St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX
1 PM    –         
Portugal 3 vs Spain 3 (Group B), Fisht Stadium, Sochi, FOX

Saturday, June 16

5 AM  –         France 2 vs Australia 1 (Group C), Kazan Arena, Kazan, FS1
8 AM  –         Argentina 1 vs Iceland 1 (Group D), Spartak Stadium, Moscow, FOX
Noon  –         Peru 0 vs Denmark 1 (Group C), Mordovia Arena, Saransk, FS1
2 PM  –         Croatia 2 vs Nigeria 0 (Group D), Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FS1

Sunday, June 17

7 AM   –         Costa Rica 0 vs Serbia 1 (Group E), Samara Arena, Samara, FOX
10 AM –         Germany 0 vs Mexico 1 (Group F), Luzhniki Stadium, Moscow, FS1
1 PM    –         
Brazil 1 vs Switzerland 1 (Group E), Rostov Arena, Rostov-on-Don, FS1

Monday, June 18

7 AM   –         Sweden 1 vs Korea Republic 0 (Group F), Nizhny Novorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1
10 AM –         Belgium 3 vs Panama 0 (Group G), Fisht Stadium, Sochi, FS1
1 PM    –         Tunisia 1 vs England 2 (Group G), Volgograd Arena, Volgograd, FS1

Tuesday, June 19

7 AM   –         Colombia 1 vs Japan 2 (Group H), Mordovia Arena, Saransk, FS1
10 AM –         Poland 1 vs Senegal 2 (Group H), Spartak Stadium, Moscow, FOX

1 PM    –         Russia 3 vs Egypt 1 (Group A), St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX

Wednesday, June 20

7 AM   –         Portugal 1 vs Morocco 0 (Group B), Luzhniki Stadium, Moscow, FS1
10 AM –         Uruguay 1 vs Saudi Arabia 0 (Group A), Rostov Arena, Rostov-on-Don, FOX
1 PM    –         Iran 0 vs Spain 1 (Group B), Kazan Arena, Kazan, FOX

Thursday, June 21

7 AM   –         Denmark 1 vs Australia 1 (Group C), Samara Arena, Samara, FS1
10 AM –         France 1 vs Peru 0 (Group C), Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FOX

1 PM    –         Argentina 0 vs Croatia 3 (Group D), Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FOX

Friday, June 22

7 AM   –         Brazil 2 vs Costa Rica 0 (Group E), St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FS1
10 AM –         Nigeria 2 vs Iceland 0 (Group D), Volgograd Arena, Volgograd, FOX
1 PM    –         Serbia 1 vs Switzerland 2 (Group E), Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FOX

Saturday, June 23

7 AM   –         Belgium 5 vs Tunisia 2 (Group G), Spartak Stadium, Moscow, FOX
10 AM –         Korea Republic 1 vs Mexico 2 (Group F), Rostov Arena, Rostov-on-Don, FOX
1 PM    –         
Germany 2 vs Sweden 1 (Group F), Fisht Stadium, Sochi, FOX

Sunday, June 24

7 AM   –         England 6 vs Panama 1 (Group G), Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1
10 AM –         Japan 2 vs Senegal 2 (Group H), Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FOX
1 PM    –         
Poland 0 vs Colombia 3 (Group H), Kazan Arena, Kazan, FOX

Monday, June 25

9 AM   –         Group A: Uruguay 3 vs Russia 0, Samara Arena, Samara, FOX;
                                    Saudi Arabia 2 vs Egypt 1, Volgograd Arena, Volgograd FS1

1 PM    –         Group B: Iran 1 vs Portugal 1, Mordovia Arena, Saransk, FOX;
                                    Spain 2 vs Morocco 2 Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FS1

Tuesday, June 26

9 AM   –         Group C: Denmark 0 vs France 0, Luzhniki Stadium, Moscow, FOX;
                                   Australia 0 vs Peru 2, Fisht Stadium, Sochi, FS1

1 PM    –         Group D: Nigeria 1 vs Argentina 2, St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX;
                                    Iceland 1 vs Croatia 2, Rostov Arena, Rostov-on-Don, FS1

Wednesday, June 27

9 AM –         Group F: Mexico 0 vs Sweden 3, Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FOX;
                                   Korea Republic 2 vs Germany 0, Kazan Arena, Kazan, FS1

1 PM –         Group E: Serbia 0 vs Brazil 2, Spartak Stadium, Moscow, FOX;
                                   Switzerland 2 vs Costa 2, Rica Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1

Thursday, June 28

9 AM   –         Group H: Senegal 0 vs Colombia 1, Samara Arena, Samara, FOX;
                                    Japan 0 vs Poland 1, Volgograd Arena, Volgograd, FS1

1 PM    –         Group G: England 0 vs Belgium 1, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FOX;
                                    Panama 1 vs Tunisia 2, Mordovia Arena, Saransk, FS1

ROUND OF 16

Saturday, June 30

9 AM  –         France 4 vs Argentina 3, Kazan Arena, Kazan, FOX
1 PM   –         Uruguay 2 vs Portugal 1, Fisht Stadium, Sochi, FOX

Sunday, July 1

9 AM  –         Spain 1 vs Russia 1, Luzhniki Stadium, Moscow, FOX
1 PM   –         Croatia 1 vs Denmark 1, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FOX

Monday, July 2

9 AM  –         Brazil 2 vs. Mexico 0, Samara Arena, Samara, FS1
1 PM   –         Belgium 3 vs. Japan 2, Rostov Arena, Rostov-on-Don, FOX

Tuesday, July 3

9 AM  –         Sweden 1 vs Switzerland 0, St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FS1
1 PM   –         Colombia 1 vs England 1, Spartak Stadium, Moscow, FOX

QUARTERFINALS

Friday, July 6

9 AM  –         France 2 vs Uruguay 0, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1
1 PM  –         Brazil 1 vs Belgium 2, Kazan Arena, Kazan, FS1

Saturday, July 7

9 AM  –         Sweden 0 vs England 2, Samara Arena, Samara, FOX
1 PM   –         Russia 2 vs. Croatia 2, Fisht Stadium, Sochi, FOX

SEMIFINALS

Tuesday, July 10

1 PM   –        France 1 vs Belgium0, St. Peter Stadium, St. Petersburg, FOX

Wednesday, July 11

1 PM   –        Croatia 2 vs. England 1, Luzhniki Stadium, Moscow, FOX

THIRD-PLACE MATCH

Saturday, July 14

9 AM  –         Belgium 2 vs. England 0, St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX

FINAL

Sunday, July 15

10 AM  –         France 4 vs. Croatia 2, Luzhniki Stadium, Moscow, FOX