s5 logo

WORLD CUP 2018

Group A: Russia, Saudi Arabia, Egypt, Uruguay

Group B: Portugal, Spain, Morocco, Iran

Group C: France, Australia, Peru, Denmark

Group D: Argentina, Iceland, Croatia, Nigeria

Group E: Brazil, Switzerland, Costa Rica, Serbia

Group F: Germany, Mexico, Sweden, South Korea

Group G: Belgium, Panama, Tunisia, England

Group H: Poland, Senegal, Colombia, Japan

FULL TV SCHEDULE (ALL TIMES CT):

GROUP PLAY

Thursday, June 14

10 AM – Russia vs Saudi Arabia (Group A), Luzhniki Stadium, Moscow, FOX

Friday, June 15

7 AM   –         Egypt vs Uruguay (Group A), Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FS1
10 AM –         Morocco vs Iran (Group B), St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX
1 PM    –         
Portugal vs Spain (Group B), Fisht Stadium, Sochi, FOX

Saturday, June 16

5 AM  –         France vs Australia (Group C), Kazan Arena, Kazan, FS1
8 AM  –         Argentina vs Iceland (Group D), Spartak Stadium, Moscow, FOX
Noon  –         Peru vs Denmark (Group C), Mordovia Arena, Saransk, FS1
2 PM  –         Croatia vs Nigeria (Group D), Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FS1

Sunday, June 17

7 AM   –         Costa Rica vs Serbia (Group E), Samara Arena, Samara, FOX
10 AM –         Germany vs Mexico (Group F), Luzhniki Stadium, Moscow, FS1
1 PM    –         
Brazil vs Switzerland (Group E), Rostov Arena, Rostov-on-Don, FS1

Monday, June 18

7 AM   –         Sweden vs Korea Republic (Group F), Nizhny Novorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1
10 AM –         Belgium vs Panama (Group G), Fisht Stadium, Sochi, FS1
1 PM    –         Tunisia vs England (Group G), Volgograd Arena, Volgograd, FS1

Tuesday, June 19

7 AM   –         Colombia vs Japan (Group H), Mordovia Arena, Saransk, FS1
10 AM –         Poland vs Senegal (Group H), Spartak Stadium, Moscow, FOX

1 PM    –         Russia vs Egypt (Group A), St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX

Wednesday, June 20

7 AM   –         Portugal vs Morocco (Group B), Luzhniki Stadium, Moscow, FS1
10 AM –         Uruguay vs Saudi Arabia (Group A), Rostov Arena, Rostov-on-Don, FOX
1 PM    –         Iran vs Spain (Group B), Kazan Arena, Kazan, FOX

Thursday, June 21

7 AM   –         Denmark vs Australia (Group C), Samara Arena, Samara, FS1
10 AM –         France vs Peru (Group C), Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FOX

1 PM    –         Argentina vs Croatia (Group D), Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FOX

Friday, June 22

7 AM   –         Brazil vs Costa Rica (Group E), St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FS1
10 AM –         Nigeria vs Iceland (Group D), Volgograd Arena, Volgograd, FOX
1 PM    –         Serbia vs Switzerland (Group E), Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FOX

Saturday, June 23

7 AM   –         Belgium vs Tunisia (Group G), Spartak Stadium, Moscow, FOX
10 AM –         Korea Republic vs Mexico (Group F), Rostov Arena, Rostov-on-Don, FOX
1 PM    –         
Germany vs Sweden (Group F), Fisht Stadium, Sochi, FOX

Sunday, June 24

7 AM   –         England vs Panama (Group G), Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1
10 AM –         Japan vs Senegal (Group H), Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FOX
1 PM    –         
Poland vs Colombia (Group H), Kazan Arena, Kazan, FOX

Monday, June 25

9 AM   –         Group A: Uruguay vs Russia, Samara Arena, Samara, FOX;
                                    Saudi Arabia vs Egypt, Volgograd Arena, Volgograd FS1

1 PM    –         Group B: Iran vs Portugal, Mordovia Arena, Saransk, FOX;
                                    Spain vs Morocco Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FS1

Tuesday, June 26

9 AM   –         Group C: Denmark vs France, Luzhniki Stadium, Moscow, FOX;
                                   Australia vs Peru, Fisht Stadium, Sochi, FS1

1 PM    –         Group D: Nigeria vs Argentina, St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX;
                                    Iceland vs Croatia, Rostov Arena, Rostov-on-Don, FS1

Wednesday, June 27

9 AM –         Group F: Mexico vs Sweden, Ekaterinburg Arena, Ekaterinburg, FOX;
                                   Korea Republic vs Germany, Kazan Arena, Kazan, FS1

1 PM –         Group E: Serbia vs Brazil, Spartak Stadium, Moscow, FOX;
                                   Switzerland vs Costa, Rica Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1

Thursday, June 28

9 AM   –         Group H: Senegal vs Colombia, Samara Arena, Samara, FOX;
                                    Japan vs Poland, Volgograd Arena, Volgograd, FS1

1 PM    –         Group G: England vs Belgium, Kaliningrad Stadium, Kaliningrad, FOX;
                                    Panama vs Tunisia, Mordovia Arena, Saransk, FS1

ROUND OF 16

Saturday, June 30

9 AM  –         Group C1 vs Group 2D, Kazan Arena, Kazan, FOX
1 PM   –         Group A1 vs Group B2, Fisht Stadium, Sochi, FOX

Sunday, July 1

9 AM  –         Group B1 vs Group A2, Luzhniki Stadium, Moscow, FOX
1 PM   –         Group D1 vs Group C2, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FOX

Monday, July 2

9 AM  –         Group E1 vs. Group F2, Samara Arena, Samara, FS1
1 PM   –         Group G1 vs. Group H2, Rostov Arena, Rostov-on-Don, FOX

Tuesday, July 3

9 AM  –         Group F1 vs Group E2, St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FS1
1 PM   –         Group H1 vs Group G2, Spartak Stadium, Moscow, FOX

QUARTERFINALS

Friday, July 6

9 AM  –         A1-B2 Winner vs C1-D2 Winner, Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod, FS1
1 PM  –         E1-F2 Winner vs G1-H2 Winner, Kazan Arena, Kazan, FS1

Saturday, July 7

9 AM  –         E2-F1 Winner vs G2-H1 Winner, Samara Arena, Samara, FOX
1 PM   –         A2-B1 Winner vs. C2-D1 Winner, Fisht Stadium, Sochi, FOX

SEMIFINALS

Tuesday, July 10

1 PM   –        A1-B2-C1-D2 Winner vs E1-F2-G1-H2 Winner, St. Peter Stadium, St. Petersburg, FOX

Wednesday, July 11

1 PM   –        A2-B1-C2-D1 Winner vs. E2-F1-G2-H1 Winner, Luzhniki Stadium, Moscow, FOX

THIRD-PLACE MATCH

Saturday, July 14

9 AM  –         St. Petersburg Stadium, St. Petersburg, FOX

FINAL

Sunday, July 15

10 AM  –         Luzhniki Stadium, Moscow, FOX